Free Color PS110 White
Spotlight for illuminating mirror balls (pinspot) 1 LED 10 W White. DMX, sound activated.
| Source | |
| LED | 10W White |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 8° |
| Focus | Manual |
| Functions | |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 2 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 10W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | Build-in |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 170210х120 mm |
| Carton | 190х190х200 mm |
| Weight | |
| N.W. | 0,6 kg |
| G.W. (carton) | 0,8 kg |