Free Color S1500DMX
Stroboscope 1500 W. 2 channel DMX. Dimmer 0-100%. Weight 3.7 kg
| Source | |
| Lamp | XOP1500 |
| Color temperature | 7000 К |
| Lifespan | 2000 hours |
| Functions | |
| Color mixing | White |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Dip switch | |
| DMX channels | 2 |
| Modes | DMX512/manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 220-240V, 50/60 Hz |
| Power consumption | 1800 W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | Build-in |
| Package contains | |
| Stroboscope | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 450х150х125 mm |
| Carton | 500х240х180 mm |
| Weight | |
| N.W. | 3 kg |
| G.W. (carton) | 3,2 kg |