Free Color MINI SPOT 30 HALO
Compact LED full revolving spotlight SPOT. 1 LED 30W. 12 5050SMD RGB LEDs. 10/12 channels DMX, Auto, Sound, Master-slave. 7 colors, 7 gobos.
| Source | |
| LED (main) | 30W White |
| Color temperature | 7000 К |
| LED (ring) | 12 pcs 0,5W SMD RGBW 4-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 14° |
| Focus | Linear manual |
| Functions | |
| Color wheel | 7 colors + open |
| Gobo wheel | 7 fixed gobos + open |
| Strobe | Electrical 0,5-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 11/13 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto/sound activation |
| Movement | |
| Pan | 540° |
| Tilt | 270° |
| Resolution | 8/16 bit |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 120W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Moving head | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Mounting bracket | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 150x285x160 mm |
| Carton | 200x300x240 mm |
| Weight | |
| N.W. | 3,2 kg |
| G.W. (carton) | 3,75 kg |