Free Color BL810 RGBW
LED panel of rotating beams. 8 x 10W 4-in-1 CREE RGBW LEDs. 28 DMX channels. Rotation angle 270°. Weight 11.5 kg
| Source | |
| LED | 8 pcs 10W each RGBW 4-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 4° |
| Functions | |
| Color mixing | RGBW |
| Strobe | Electrical 0,5-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 5/14 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto/sound activation |
| Movement | |
| Tilt | 270° |
| Resolution | 8/16 bit |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | |
| Connections | 100W |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | powerCON in/out |
| Package contains | |
| Moving head | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Mounting bracket | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | |
| Carton | |
| Weight | |
| N.W. | 11,5 kg |