| Source | |
| LED | 200W White |
| Lifespan | 50 000 hours |
| Color temperature | 3200K or 5600K |
| Luminous flux | 23 800 lm ~ 26 000 lm |
| CRI | ≥90Ra |
| Optical system | |
| Beam angle | 20° – 45° |
| Zoom | Manual |
| Focus | Manual |
| Functions | |
| Profile system | 4 blades |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 1/2 |
| Modes | DMX512/stand-alone |
| Power supply | |
| Input | AC 110-240 V,50/60 Hz |
| Total power | 250 W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out, XLR 5-pin in/out |
| Power | powerCON in |
| Package contains | |
| Product | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Size | |
| Product | 645х277х276 mm |
| Carton | 790х315х320 mm |
| Weight | |
| N.W. | 8,4 kg |
| G.W. (carton) | 10,8 kg |