Free Color UV BAR
Compact LED UV bar. 9 CREE diodes 3 W each.
| Source | |
| LED | 9 pcs 3W each UV |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Functions | |
| Ultra-violet effect | |
| Control | |
| Modes | Manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 30W |
| Connections | |
| Power | Build-in |
| Package contains | |
| Moving head | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 500x60x80 mm |
| Carton | |
| Weight | |
| N.W. | 0,8 kg |