Free Color Pixel Bar 124
LED bar. 124 SMD5050 RGB3IN1 LEDs. 8 channels DMX
| Source | |
| LED | 124 pcs 5050 RGB 3-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Functions | |
| Color mixing | RGB |
| Build-in color change effects | |
| Build-in macros | |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 8 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto/sound activation |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 25W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| powerCON | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 908x450x132 mm |
| Carton | 1060x210x270 mm |