Free Color SM06 900W
Smoke generator 900 W. Direct control, remote control.
| Power consumption | 900 W |
| Efficiency | 140 cbm/ min |
| Heating time | 3,5 min. |
| Output distance | 2-3 meters |
| Tank volume | 1 L |
| Control | |
| Control type | Wired, wireless |
| Modes | Manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 900 W |
| Connections | |
| Wired remote control | XLR 3-pin |
| Wireless control | XLR 3-pin |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Smoke machine | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Wired remote | 1 pc |
| Wireless control | 1 pc |
| Receiver | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 350х200х200 mm |
| Carton | 410х250х230 mm |
| Weight | |
| N.W. | 3,1 kg |
| G.W. (carton) | 3,5 kg |