Free Color SM025 400W LED
Smoke generator with smoke illumination 400 W. 3 LEDs 3W. Heating time 5 minutes. Capacity 1 l. Smoke release distance 3.5 m. Productivity 142 m3/min.
| Main characteristics | |
| Power consumption | 400 W |
| Efficiency | 28 cbm/ min |
| Heating time | 3 min. |
| Output distance | 1-2 meters |
| Tank volume | 0,25 L |
| Control | |
| Control type | Wired control |
| Modes | Manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 500 W |
| Connections | |
| Wired remote control | XLR 3-pin |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Smoke machine | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Wired remote | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 240х120х120 mm |
| Carton | |
| Weight | |
| N.W. | 1,3 kg |
| G.W. (carton) |