Free Color SM0211 Small
Small bubble machine 60W. Release height 1.5 m. Bubble filling volume 200 cubic meters.
| Power consumption | 60W |
| Output distance | up to 3 meters |
| Tank volume | 0,75L |
| Control | |
| Control type | Manual, wireless control |
| Modes | Manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 60W |
| Connections | |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Bubble machine | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Wireless control | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 245x225x225 mm |
| Carton | 250x230x230 mm |
| Weight | |
| N.W. | 13 kg |
| G.W. (carton) | 14 kg |