Free Color SM021 Big
Large bubble machine 300W. The volume of filling with bubbles is 600 cubic meters. Capacity 2.5 l. Release height 5 m. Remote control.
| Power consumption | 300W |
| Output distance | до 7 метров |
| Tank volume | 2,5L |
| Control | |
| Control type | Manual, wireless control |
| Modes | Manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 300W |
| Connections | |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Bubble machine | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Wireless control | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 370x430x480 mm |
| Carton | 410x450x490 mm |
| Weight | |
| N.W. | 13 kg |
| G.W. (carton) | 14 kg |