Free Color P843 PIZZA
LED Spotlight 84 LEDs 3W 3-in-1 RGB. Strobe 1-20 flashes/sec. 2/3/5/8/18/20/23 DMX channels. Opening angle 25°.
| Source | |
| LED | 83 pcs 3W each RGB 3-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 25° |
| Functions | |
| Color mixing | RGB |
| Available colors | Over 16 700 000 |
| LED’s areas with independent control | 6 areas (sectors) |
| Linear color changer | |
| Build-in color change effects | |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 2/3/5/8/18/20/23 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto/sound activation |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 260W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | IEC C14 in / universal socket out |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 250х 300х 110 mm |
| Carton | 300х320х130 mm |
| Weight | |
| N.W. | |
| G.W. (carton) |