Free Color P543 UV
LED Spotlight 54 LEDs 3W UV. Strobe 1-20 flashes/sec. 1/2 channel DMX. Opening angle 25°. Weight 4 kg.
| Source | |
| LED | 54 pcs 3W each UV |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 25° |
| Functions | |
| Color mixing | UV |
| Available colors | Over 16 700 000 |
| Linear color changer | |
| Build-in color change effects | |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 4 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto/sound activation |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 180W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | Build-in |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 230x230x300 mm |
| Carton | 350x240x240 mm |
| Weight | |
| N.W. | 7 kg |
| G.W. (carton) | 8,5 kg |