Free Color P1810 IP
LED Spotlight 6 LEDs 10W 4-in-1 RGBA. Degree of protection IP65. 7 channels DMX, sound activation. Operating temperature from -20 to +40°С
| Source | |
| LED | 18 pcs 10 W each RGBW 4-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 25° |
| Functions | |
| Color mixing | RGBW |
| Available colors | Over 16 700 000 |
| Build-in color change effects | |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 4/8 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 180W |
| Connections | |
| DMX512 | Build-in 3-pin in/out |
| Power | Build-in in/out |
| Weather protection | |
| Protection class | IP65 |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 275x225x325 mm |
| Carton | 280x235x300 mm |
| Weight | |
| N.W. | 7 kg |
| G.W. (carton) | 8 kg |