Free Color COB200 White
LED spotlight on one high power white Chip-on-board 200W LED module. Cold + warm. Opening angle 60°. Strobe 1-20 flashes/sec. 2/6 DMX channels. Auto mode. Weight 3 kg.
| Source | |
| LED | 200W Chip-on-board WW+CW 2-in-1 |
| Color temperature | 3200К / 5700К |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 60° |
| Functions | |
| CTO | Linear 3200К~5700К |
| Strobe | Electrical 1-20 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 2/6 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto/sound activation |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 90-240V, 50/60 Hz |
| Power consumption | 200W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | Build-in |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | 225х300х230 mm |
| Carton | 230х230х350 mm |
| Weight | |
| N.W. | 3 kg |
| G.W. (carton) | 3,5 kg |