PRO LUX LED BLINDER 320
The LED blinder uses 4 modules of 21 Osram SMD3030 LEDs, which ensures high brightness, color rendering and maximum compliance with the reference characteristics. The features of the device include the ability to adjust the direction of light with the help of movable suspension modules and a special design that allows you to combine devices into arrays. Built-in macros and individual control of each module makes it possible to create dynamic effects.
| Source | |
| LED | 84 pcs 3W each Osram 3030 White |
| Lifespan | 50 000 hours |
| Color temperature | 3200К (optional 5600K) |
| Functions | |
| 4 LED Modules with individual control | |
| Build-in macros | |
| Adjustable direction | |
| Possibility to connect to massives | |
| Strobe | Electrical 1-25 fps |
| Dimer | Electrical 0-100% |
| Control | |
| Multifunctional LCD display | |
| DMX channels | 1/9 |
| Modes | DMX512/master-slave/auto |
| Power supply | |
| Input | AC 110-240 V,50/60 Hz |
| Total power | 320 W |
| Connections | |
| DMX512 | XLR 3-pin in/out |
| Power | powerCON in/out |
| Package contains | |
| Projector | 1 pc |
| РowerCON connectors | 1 set |
| XLR connectors | 1 set |
| User manual | 1 pc |
| Size | |
| Projector | 405x480x165 mm |
| Carton | 480x540x230 mm |
| Weight | |
| N.W. | 11 kg |
| G.W. (carton) | 13 kg |