Free Color Kaleidoscope Par
LED spotlight 5 LEDs 3W each + kaleidoscope effect. Auto mode, master/slave, remote control. Lightweight plastic body. Opening angle 25°. Weight 0.8 kg
| Source 1 | |
| LED | 5 pcs 3W each RGB 3-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Beam angle | 25° |
| Source 2 | |
| LED | 3 pcs 3W each RGB 3-in-1 |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Functions | |
| Color mixing | RGB |
| Еffects | Wash, kaleidoscope |
| Control | |
| Modes | Auto |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 20W |
| Connections | |
| Power | Build-in |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| User manual | 1 pc |