Free Color FS350 LED
Tracking spotlight on a white LED 350 W. 5 colors + white. Manual focus, iris. Stand included
| Source | |
| LED (main) | 350W White |
| Color temperature | 7000 К |
| Lifespan | 100 000 hours |
| Optical system | |
| Beam angle | 23° |
| Focus | Linear manual |
| Functions | |
| Color wheel | 7 colors + open |
| Gobo wheel | 4 fixed gobos + open |
| Strobe | Electrical 0,5-20 fps |
| Control | |
| Control | Manual |
| Power supply | |
| Input voltage | AC 110-240V ,50/60 Hz |
| Power consumption | 350W |
| Connections | |
| Power | IEC C14 in |
| Package contains | |
| Fixture | 1 pc |
| Power cord | 1 pc |
| Mounting bracket | 1 pc |
| User manual | 1 pc |
| Dimentions | |
| Fixture | |
| Carton | |
| Weight | |
| N.W. | |
| G.W. (carton) |